Wysyłka i zwroty

 1. Sklep
 2. Wysyłka i zwroty

Nadawane przez nas przesyłki obsługuje firma kurierska GLS.

Wszystkie przesyłki są przez nas starannie zabezpieczone aby nie uległy uszkodzeniu podczas transportu.
Zamówienia, w których sposobem zapłaty jest przelew na konto bankowe realizujemy zaraz po otrzymaniu potwierdzenia wpłaty lub po zaksięgowaniu środków na naszym koncie bankowym. Przesyłki pobraniowe wysyłamy dopiero po weryfikacji złożonego zamówienia przez klienta za pomocą odnośnika w wiadomości e-mail.

Zamówienia złożone do godziny 10.00 wysyłamy tego samego dnia - przy przelewie na konto podstawowym warunkiem realizacji w tym samym dniu jest zaksięgowanie wpłaty do wspomnianej godziny, w przeciwnym wypadku przesyłka zostanie nadana następnego dnia.


Koszty wysyłki pokrywa kupujący. Wszystkie dywany do 2.5m wysyłamy w rulonie. Dywany nadwymiarowe o długości przekraczającej 2.5m (np. 300x400) składane są w kostkę.

Koszt przesyłki kurierskiej GLS
 rulon dla dywanów o wymiarach do 200x400cm:

WagaPrzelewPobranie
do 2kg16,00zł23,00zł
od 2kg do 5kg17,50zł24,00zł
od 5kg do 30kg19,00zł25,00zł

Koszt przesyłki kurierskiej GLS
 rulon ponadgabarytowy dla dywanów o wymiarach od 200x400cm do 250x350cm:

WagaPrzelewPobranie
do 30kg45,00złusługa niedostępna

 

Przekroczenie 30kg powoduje naliczenie opłaty za drugą paczkę zgodnie z wagą w powyższym cenniku.

Na stronie każdego produktu w sekcji Wysyłka mogą Państwo sprawdzić dokładny koszt transportu dla wybranego przedmiotu.

Przy zakupach na kwotę powyżej 700,00zł opłaconych przelewem, koszt wysyłki wynosi 0,00zł. (dla dywanów do 200x400cm)

 

Reklamacje i zwroty

 

 1. Klient przy odbiorze przesyłki powinien ją dokładnie obejrzeć, stwierdzić czy opakowanie jest wolne od uszkodzeń. W przypadku uszkodzenia przesyłki należy spisać protokół w obecności kuriera oraz skontaktować się z nami aby omówić kwestię reklamacji.

 2. Konsument, będący osobą fizyczną ma prawo do rezygnacji z towaru zakupionego w sklepie internetowym mix-market.pl bez podania przyczyny w terminie 14 dni od daty odebrania przesyłki (nie dotyczy produktów wykonywanych na specjalne zamówienie, np. ciętych z metra chodników, itp.)

 3. Aby skorzystać z możliwości odstąpienia od umowy zawartej na odległość, konsument zobowiązany jest do poinformowania o tym fakcie Sprzedawcę pocztą tradycyjną lub za pomocą formularza kontaktowego. Aby zachować termin do odstąpienia od umowy wystarczy nam przesłać oświadczenie (dostępne na dole strony) przed upływem 14 dni od dnia odbioru przesyłki.

 4. Zwrócony towar nie nie powinien nosić śladów użytkowania, powinien zostać odesłany w stanie jakim trafił do kupującego, wymagany jest także dowód zakupu w postaci paragonu fiskalnego. W przypadku uszkodzenia produktu lub fabrycznego opakowania klient zostanie obciążony dodatkowymi kosztami wynikającymi ze zmniejszenia wartości produktu.

 5. Nasz sklep gwarantuje pełny zwrot dokonanych przez konsumenta płatności, na który składają się: cena towaru oraz koszt usługi transportowej (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez klienta sposobu dostarczenia produktu innego niż najtańszy, zwykły sposób wysyłki oferowany przez nasz sklep).

  Ważne:
  Nie przyjmujemy przesyłek zwrotnych (w tym odesłanych "za pobraniem") bez uprzedniego złożenia oświadczenia o odstąpieniu od umowy zawartej na odległość.

 

Oświadczenie o odstąpieniu od umowy

 

Oświadczenie należy wypełnić wyłącznie w przypadku chęci odstąpienia od umowy.

Dane sprzedającego:

Firma Handlowa "Bergamo" Grażyna Mlonek
ul. Niecała 9
08-300 Sokołów Podlaski

Ja ....................................... oświadczam, że zgodnie z art. 27 ustawy z dn. 30 maja 2014r. o prawach konsumenta (Dz. U. 2014r. poz 827) odstępuję od umowy sprzedaży następującej(ych) rzeczy ..................................................................... , numer zamówienia ......... . Data zamówienia ....................... , data odbioru ....................... .

Imię i nazwisko kupującego .............................................
Adres ...................................................................
Data .........................

Podpis ................................